V nemocnici v poľskom meste Slupsk zomrel trojročný chlapec, ktorý sa pri hre na schovávačku zavrel do práčky a nedokázal sa dostať von.

Našiel ho až otec, ktorý sa ho pokúšal vzkriesiť a privolal záchranku. Lekári bojovali o chlapcov život niekoľko hodín, ale neúspešne. Oznámili to miestne úrady.

„Bohužiaľ, dnes v noci dieťa zomrelo v nemocnici,“ citoval denník Gazeta Wyborcza prokurátora Piotra Nierebińského, ktorý prípad vyšetruje. Presná príčina smrti, ani okolnosti nešťastia ešte neboli oficiálne stanovené.

„Môžeme predpokladať nedostatok kyslíka, ale až pitva určí príčinu smrti,“ povedal prokurátor. „Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že išlo o nešťastnú nehodu,“ dodal. Rodičia chlapca pri výsluchu vzhľadom k svojmu psychickému stavu nič nepovedali.

Hororová smrť chlapčeka († 3) v Česku: Zomrel v sušičke na prádlo!

Nedokázali ani odhadnúť, ako dlho bol chlapec v bubne práčky. Rodičia síce boli doma, ale po obede si zdriemli, zatiaľ čo sa deti hrali. Až keď si všimli chlapcovú neprítomnosť, začali ho hľadať, uviedla agentúra PAP, podľa ktorej prokurátor nepotvrdil dohady médií, že chlapca do práčky zavrela jeho päťročná sestra. Podľa televízie TVN 24 práve dievča upozornila rodičov, že nemôže brata nikde nájsť.