Smrť štvormesačného Tadeáška z Mělnicka šokovala celé Česko ale aj Slovensko. Všetci sa pýtajú, čo sa s ním stalo a prečo musel zomrieť. Polícia prišla s čiastočnou odpoveďou. V nedeľu zverejnila výsledky pitvy. Onedlho potom sa prvýkrát k smrti svojho syna vyjadrila matka, ktorú mnohí z jeho smrti vinili.

V piatok začalo rozsiahle pátranie po malom Tadeáškovi. Matka uvádzala, že išla so synom na prechádzku do parku, kde zaspala. Po prebudení malo byť dieťa preč aj s kočíkom. Bohužiaľ príbeh má tragickú dohru. V sobotu našla polícia dieťa mŕtve. Nález telíčka nebol náhodný, policajti išli naisto.

Po dieťati pátrala polícia, hasiči, potápači i verejnosť. Matkinu verziu jej najbližší neverili. Potýkala sa totiž s drogami a alkoholom. Obávali sa najhoršieho.

Bohužiaľ najčiernejší scenár sa vyplnil. Telo chlapčeka našli kriminalisti v rieke tri kilometre od miesta, odkiaľ mal zmiznúť. Pátranie trvalo takmer dvadsaťštyri hodín. Zosnulého chlapčeka našli kriminalisti v sobotu pred sedemnástu hodinou.

Súdna pitva vylúčila cudzie zavinenie. Matka Veronika, ktorej sa mal chlapec záhadne stratiť, podala prvé vyjadrenie.

Článok pokračuje na ďalšej strane.