Bývalý policajný šéf Milan Lučanský zahynul krátko pred príchodom nového roka, 30. decembra. Uplynulý piatok sa uskutočnila posledná rozlúčka. Konala sa v Štrbe a aj napriek pandémii a platným opatreniam sa jej zúčastnilo približne 500 ľudí.

V piatok sa konal pohreb Milana Lučanského. Rozlúčila sa s ním rodina, blízki, priatelia a pohrebu sa zúčastnil aj exminister vnútra Robert Kaliňák či Štefan Harabin. Okrem povoleného počtu však prišli aj stovky ďalších, ktorí mu chceli vzdať poctu.

Aj napriek tomu, že blízka rodina policajného exprezidenta prežíva jedno z najhorších období v živote, intenzívne si uvedomuje podporu zo strany verejnosti. ,,Chceli by sme sa poďakovať všetkým, ktorí boli pri nás počas poslednej rozlúčky s gen. Milanom Lučanským. Vieme, že situácia v krajine nie je jednoduchá. Preto si veľmi vážime všetkých, ktorí sa zúčastnili rozlúčky osobne na cintoríne v Štrbe. Naše ĎAKUJEME patrí aj tým, ktorí si uctili jeho pamiatku pred policajnými budovami, na námestiach, ale aj doma. Veľmi si vážime každú úprimnú podporu,“ zanechala odkaz na sociálnej sieti.

Vyšetrovanie úmrtia Milana Lučanského špeciálnou komisiou stále pokračuje. Najnovšia správa sa týka posielania súkromných listov, ktorých adresáti ani obsah nie sú známe. Informáciu pre denník SME potvrdila šéfka komunikácie ZVJS Katarína Nováková.

Článok pokračuje na ďalšej strane.