Pred niekoľkými dňami ohlásil minister financií Igor Matovič, že jeho rezort chce znížiť platby za poistencov štátu, pričom predmetné by predstavovalo mínus 232 miliónov eur. Zdravotníci na tieto slová zareagovali pohoršením a kritikou. Okrem toho, že začína tretia vlna pandémie, poukazujú už dlhšiu dobu na zlý stav a podfinancovanosť v rezorte.

Tento plánovaný krok skritizoval na sociálnej sieti aj lekár považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský. „Ak by som chcel niekomu dokázať, že nie je lepší manažér ako ja, hoc opak je pravdou, správal by som sa presne tak, ako sa dlhodobo správa minister financií k ministrovi zdravotníctva. Zníženie platby za poistencov štátu v čase, keď zdravotníctvo potrebuje stimuly a nie brzdy, je úderom pod pás,“ vyjadril sa na margo vzťahu Matoviča a Lengvarského.

„V koincidencii s bohapustým mrhaním financií na lotériu je jednoducho zníženie platby za poistencov štátu provokatívnou frčkou do nosa všetkým zdravotníkom. Nevychádza mi z toho nič iné než škodoradostný odkaz: “A teraz si poraď! Cha…” Škoda len, že nehovoríme o trucovaní dieťaťa na pieskovisku, ale o dospelej osobe, ktorá do hry o všetko vsadila osud slovenského zdravotníctva a zdravie obyvateľstva,“ dodáva lekár. Kritiku dostal minister financií aj od známeho lekára, ktorý naňho podáva žalobu.