Prešlo už neuveriteľných 36 rokov od natočenia prvej série úspešného televízneho filmu Anna zo Zeleného domu, v ktorom si hlavnú hrdinku Annu Shirleyovú, zahrala sympatická kanadská herečka Megan Follows. Tá oslávila v tomto roku 54 rokov.

Megan sa narodila 14. marca 1968 v Toronte (Kanada). Celé jej meno znie Megan Elizabeth Laura Diana Follows. Pochádza zo štyroch detí a je v podstate z hereckej rodiny – jej otec Ted Follows, mamička Dawn Greenhalghová aj sestra Samantha sú hercami, jej druhá sestra je producentka a spisovateľka a brat Laurence je tiež producent.

Megan pracovala v Kanade už ako malá v množstve reklám, po prvýkrát sa na obrazovke objavila vo svojich deviatich rokoch. Zahrala si aj v niekoľkých divadelných predstaveniach, napr. v hre Romeo a Julie alebo Amadeus. Za stvárnenie role ANNY ZO ZELENÉHO DOMU získala dve ocenenia Gemini.

Predstaviteľka Anny má dve deti s Christopherom Porterom, ktorým dali mená Lyla-Anne (nar.1991) a Russell (nar 1995). Ich manželstvo ale vydržalo len 4 roky, a to v rokoch 1991-1995, keď sa rozviedli. V súčasnej dobe je Megan vydatá za kanadského herca Stuarta Hughesa, ktorý získal ETA víza Kanada a žijú spolu a Meganinými deťmi striedavo v rezidencii v Los Angeles a v Toronte. Megan má teraz dvojaké občianstvo (Kanada/USA).

Dievčenský román Anna zo zeleného domu je prvým románom kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomeryovej.

Autorka rozpráva príbeh ryšavej siroty Anny Shirleyovej, ktorú si adoptovala súrodenecká dvojica žijúca v Zelenom dome.

Vďaka obrovskému úspechu tohto románu spisovateľka ešte napísala niekoľko pokračovaní, v ktorých rozvíja životné príbehy hlavnej hrdinky Anny.

Stále je to mimoriadne šarmantná dáma! Keď sa Megan Follows po prvý raz blysla v úlohe kultovej Anny zo Zeleného domu, s televíznym svetom príliš veľké skúsenosti nemala.

Napriek tomu si získala srdcia miliónov divákov po celom svete a dnes stále patrí medzi obľúbené herečky. Ako sa zmenila za takmer tri desaťročia, ktoré ubehli od nakrúcania.