Konkrétne v podobe relikvií a rôznych symbolických predmetov. Koniec koncov, mnohí nosíme práve krížik na krku nie len ako symbol viery, ale i kvôli ochrane. Napríklad v islame je amuletom ich písmo sväté (korán), ktoré sa uloží do koženého púzdra. Nosí sa na ramenách alebo na nohe.

Kríž na krku je jedným z najsilnejších amuletov. Je obzvlášť ochranný, ak sa dedil v rodine a samozrejme, ak bol niekedy posvätený. V týchto dielach sa po stáročia hromadili pozitívne vibrácie, duchovná sila, ktorá sa odovzdávala z generácie na generáciu.

Je dôležité vedieť, že relikvie a amulety, ktoré v minulosti priniesli šťastie, nesú túto energiu so sebou, ale amulety, ktoré boli svedkami nejakého nešťastia alebo katastrofy, nám prinášajú aj smolu.

Ružence a anjeli tiež poskytujú duchovnú ochranu, ale pyramídy, Dávidove hviezdy, draky by nemal nosiť len tak niekto. Tieto symboly sa odporúčajú len ľuďom s vyššou inteligenciou, pretože fungujú ako bumerang. Hnevlivého človeka priťahujú k hnevu, štedrého k vďačnosti a odplate, darcu k bohatstvu, chamtivého k chudobe.