Najhoršie obavy sa naplnili. Herec, producent, komik a hlavne otec päťročnej Aničky Jiří Pomeje († 54), ktorý dlho a statočne bojoval so zákernou rakovinou, svoj boj bohužiaľ prehral. Prešlo len pár dní od smrti herca Jiřího Pomeje o ktorom sme vás informovali. Naposledy vydýchol v sanatóriu, kde pobýval od začiatku tohto roka.

Jeho život a osud boli pritom takmer navlas podobné tomu, čo prežila speváčka a Pomejeho bývalá manželka Iveta Bartošová († 48), ktorá zomrela pred piatimi rokmi.

So zákernou chorobou bojoval Pomeje v posledných mesiacoch v Nemocnici na Pleši, ktorá je špecializovaná na liečbu onkologických ochorení. Nielenže sa hercovi a dabérovi vrátila rakovina hrtanu, ale zhubná choroba mu postupne napadla celé telo. Chemoterapiu lekári zamietli, vraj by mu len zhoršila trápenie, súkromná klinika mu tak poskytla všetku starostlivosť, bohužiaľ ani to nepomohlo.

Už začiatky dvojice Jiří Pomeje a Iveta Bartošová mali smutný nádych. Dali sa dokopy krátko po tom, ako sa speváčka vrátila z trojmesačného pobytu v psychiatrickej liečebni v Kroměříži. Turbulentné manželstvo im však vydržalo iba necelé dva roky.

Článok pokračuje na ďalšej strane…