Legenda, ktorá práve v týchto dňoch ožíva na filmových plátnach vo filme Bohemian Rhapsody: Freddie Mercury mal zaujímavý život a jeho hudba oslovila ľudí na celej planéte.

Hoci choroba ukončila jeho život v relatívne mladom veku, stihol toho viac než mnohí iní smrteľníci. Dvadsiateho štvrtého novembra to bude dvadsať sedem rokov od jeho úmrtia.

Jeho melódie žijú ďalej, a to je presne to, po čom túžil. Chcel sa stať legendou a vyšlo mu to. Ľudia si ho zamilovali, hoci to nebol ukážkový krásavec a bol homosexuál, čo v čase, keď žil, bolo skôr stigmou. Aký bol naozaj a čo ste o ňom možno nevedeli?

Zmena mena

Freddie Mercury sa narodil 5. septembra 1946 na Zanzibare pod menom Farrokh Bulsara. S rodinou sa o niekoľko rokov neskôr presťahoval do Veľkej Británie, kde bol často považovaný za Pakistanca, čo ho časom viedlo k tomu, že si zmenil meno na Freddie Mercury. Stalo sa tak na začiatku sedemdesiatych rokov, kedy sa dali Queen dokopy.

Ikonický predkus

Brian May, John Deacon a Roger Taylor pôsobili v kapele Smile, keď sa prvýkrát stretli s Freddiem Mercurym. V prvej chvíli ho odmietli kvôli jeho predkusu, keď im ale zaspieval, okamžite zmenili názor.

Freddie sa narodil so štyrmi zubami v hornej čeľusti navyše, nikdy ale neuvažoval o tom, že by si ich nechal odstrániť. Bol presvedčený, že dodávajú jeho hlasu špeciálny zvuk a umožňujú mu štvoroktávové rozpätie hlasu.

Článok pokračuje na druhej strane.